За Науку в Україні

Сергій, Київ

/ #5 Гнати таких керівників треба! Докерувалися вже…

2017-03-02 06:46

 

А якщо по суті, то звичайно ж треба скорочувати. Мій інститут входить в десятку кращих інститутів по цитуванню. У нас недавно проводили переатестацію. Результати такі, що половину треба виганяти в будь якому випадку. Крім того, відомо, що в Академії є цілі інститути, які треба закривати.

Рецепт простий і не я його придумав: атестація, потім скорочення і підняття зарплат тим хто залишився. (І не треба розказувати казки, що якщо скоротити, то на наступний рік дадуть менше грошей!!! Тих хто це каже треба першими гнати – нове керівництво повинно подбати, щоб такого не трапилось і на законодавчому рівні і на рівні домовленостей з Кабінетом Міністрів. Звичайно, якщо до них приволочуть 100-літнього діда, то слухати вони його не стануть. Я б теж не став.)  Далі, частину будівель продати/здати в оренду. За рахунок цих грошей закупити нові прилади для тих хто залишиться і хто зможе на них успішно працювати. До експериментальних вимірювань активно залучати старшокурсників з університетів та аспірантів (це якщо хтось переживає, що працювати буде нікому).

Цим рецептом не розв’язуються всі наявні проблеми, але можна буде хоча б перезавантажити науку в Україні і зберегти її від повного зникнення.