За Науку в Україні

За Науку в Україні / Оголошення / Про вирішення проблеми низької заробітної плати дослідників / Коментарі

Іван Дивний

#1

2017-12-12 10:26

Тобто, фактично Ви хочете за бюджетні гроші створити маленьку, але "справжню" академію наук зі своєю окремою ієрархією, інструментами контролю і т. д. Навіть якщо ігнорувати той безсумнівний, як на мене, факт, що ніхто у Президії не дасть це зробити, постає суто теоретичне питання: а що у цій схемі лишається тим науковцм, хто НЕ УВІЙДЕ до Національної Системи Дослідників? Який сенс їх існування і фінансування тоді? Я вважаю Вас визначним борцем і карбонарієм, це безумовно. Завжди Вас підтримував. Але ця ідея здається мені прекраснодумним прожектерством. Або, у гіршому випадку, формальною підставою для масових скорочень. Які, найшвидше, на практиці будуть непрозорими і бездумними. Вибачте, я песиміст.


Гість

#2

2017-12-12 11:17

Прочитав матеріал "Про вирішення проблеми низької заробітної плати дослідників". Дуже сподобався цей матеріа, і я не втримався - поширив у себе у ФБ, та ще й смачно прокоментував :) Тут копія: Ідея ковчега товариша Ноя для науковців, яка так довго витала у повітрі, матеріалізовується.

Ура! Не всі спасуться, це вже очевидно. Стати обраним і високооплачуваним зможуть високоповажні доктора наук з чисельними студентами і аспірантами - "видатні науковці" про яких Скопус/WoS і не чули. Вони і далі будуть в шоколаді. Очевидно і "емерити" уже визначені (члени і члени-кори)... "Пересічному" ж науковцю - гарантовано - зуби на полицю, і за деякий час геть з професії? Чому геть? Бо мєстов на всіх у ковчегу не хватіт. Так і бачу як потирає ручки Мінфін - ось він спосіб радикально скоротити-розігнати банду жебраків і халявщиків. Спочатку стипендія як альтернатива і додаток... а потім, як єдине джерело фінансування науковців.

У тексті прекрасно написано "В той же самий час також очевидно, що у найближчий час є малоймовірним очікувати вирішення проблеми низької заробітної плати наукових працівників шляхом збільшення обсягів бюджетних видатків на наукові установи...". Тобто замість того, щоб послідовно вибудовувати стратегію реформування науки в Україні, доводити до суспільства і не найкращих його представників (політиків і владців) необхідність збереження наукових центрів та розвитку науки, нам кажуть.... розслабтесь - підвищувати зарплати не будуть. Наприклад, на працівників НАНУ бабок нєт - но ви дєржітєсь, бо будуть вам стипендії... але не всім і навіть не кращим... бо всього 100 мєстов на галузь... соррі ... інші нероби - пожалуйтє на біржу.

Автор написав одну фразу, від якої мороз по шкірі - "Одним із альтернативних варіантів є створення в Україні Національної Системи Дослідників,...." Альтернативних???!!! У мене питання - рєбята ви це чого... з дубу рухнули... Альтернативних - чи д о д а т к о в и х??!! Бо Мінфін і Уряд ухопиться за цю Вашу "альтернативність" да так, що незчуєтесь, і це стане ЄДИНОЮ альтернативою бюджетному фінансуванню. Ви тупому барижному політикуму самі несете ніж, яким будуть кромсати нас усіх. Так і хочеться спитати авторів "Альтернативи" - на каво работаєтє?! Культ карго у чистому вигляді. Як на мене, прийняти таку «Альтернативу» це просто розписатись у власній неспроможності довести суспільству необхідність (якісної) науки в України.

Як "альтернативу" нам пропонують подачки - аж 2000 стипендій на ВСЮ УКРАЇНУ - 5000 грн. оклад прибиральниці/охоронця в київському офісі (вперед рєбята - публікуйтесь на заході - тепер ви простимульовані). 1600 стипендій з окладом водія у 7000 грн. – вперед еліта страни, учіть молодь і прививайте їй вічне і добре. Класно - цілком достойно української науки.

Так, це вішенка на торті - кількість цінного кадру, який спасеться на стипендійному ковчезі - 2200 (опинтих) і 6500 (неопитних)... на всю Україну, на усі ВУЗи і академії... по сотні голів на "галузь" - усі скопом. Змішались коні - люди. Пропонується ще одна схема поступового сповзання науки на маргінес, а потім узакониться дєрєбан крихт з барського столу. Наукові здобутки зоолога буде оцінювати генетик? Експертні комісії по галузях наук (5-7 галузей)..... на усі галузі науки... Карл!!!!, і чувак-генетик свій рейтинг у WoS буде міряти з орнітологом (па-па орнітологія в Україні... так само як і гідробіологія, іхтіологія, малакологія, добра частина ентомології та зоологія).

Знаючи, наприклад, кадрово-кваліфікаційний зріз у Державному природознавчому музеї НАНУ - можу сміливо порадити колегам - з такою системою "стипендійного" фінансування, дорогі мої, працювати нам далі на 47% (а з наступного року може на 30%)... і потихеньку шукати іншої роботи. Промовиста пропозиція під назвою "Про вирішення проблеми низької заробітної плати дослідників" - покликана остаточно вирішити (як казав відомий персонаж) наукове питання в Україні. Насправді ж, якщо коротко - замість серйозної реформи науки в Україні, аудиту, осмислення і переосмислення, пропонується затикати пальчиком дірку у борті «Титаніка», який тим часок все одно тоне.

s8VZ

#3

2017-12-12 11:23

Андрію, дякую за лінк. А що твориться навколо майбутнього Національного наукового фонду під егідою Наукового комітету нац ради з НТ??? Як вже ясно, в 2018 році він працювати не буде. Мабуть тільки в 2019. Але що вони зробили цього року? Вони збиралися? Вони щось розробили? Ухвалили? Чому немає ніякого вебсайту, на якому можна про це прочитати? Та ще питання. Відомо з заяв різних діячів НАНУ, що в 2018 в НАНУ планується новий конкурс на проекти, в фонд якого нібито піде більше половини додаткового фінансування на 2018 (мовиться про 500 млн гр). Але досить ніякого положення немає. Хоча я вже почув від людини, що ближче до Президії, що "не хвилюйся, там все вже розділено." Тоді це виглядає як ще одна оборудка Президії за спинами спільноти. Що вам про це відомо? Олександр Носич